WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY

WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY - Praca-wyszukiwarka.plObecnie bardzo dużo Polaków decyduje się na pracę w Niemczech. Część z nich szuka zatrudnienia na własną rękę, inni zaś zwracają się do specjalnych pośrednictw. Ta druga opcja często jest bardziej wygodna dla każdego – i dla osób, które po raz pierwszy wyjeżdżają do pracy na zachód, i dla tych, które posiadają już jakieś doświadczenie. Agencja zatrudnienia może ułatwić wiele kwestii – prezentuje pracodawców, pomaga w załatwieniu koniecznych formalności, bywa, że organizuje także transport i miejsce zamieszkania. Aby jednak nie ryzykować niechcianych frustracji, stresu i problemów, należy postawić na pewnego, kompetentnego pośrednika. Jak wyszukać bezpieczną i legalną agencję pracy?

Poszukiwanie przydatnych informacji

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług konkretnego pośrednictwa, trzeba zweryfikować, czy działa ono zgodnie z prawem. Należy sprawdzić, czy wybrana agencja jest wpisana do niezbędnych rejestrów – między innymi do Krajowego Rejestru Sądowego albo Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Warto też zwrócić uwagę na to, czy może ona przedstawić istotne certyfikaty. Nie zaszkodzi również wywiedzieć się, jakie doświadczenie ma dane pośrednictwo – od jakiego czasu działa i z jakimi zleceniodawcami utrzymuje kontakty zawodowe.

Trzeba też sprawdzić, jak przebiega rekrutacja oraz czego można się spodziewać po podpisaniu umowy. Tego rodzaju informacje udostępnia między innymi strona internetowa Agencji Pracy organizującej legalne wyjazdy zarobkowe do Niemiec. Zawsze powinno się także zwracać uwagę na ewentualne wyłudzenia pieniędzy – rzetelny pośrednik nie wymaga od swoich kandydatów wpłat na przykład za przedstawienie propozycji posad. Przed ostatecznym nawiązaniem współpracy, warto też zasięgnąć porady osób, które mają już doświadczenie z wybraną agencją. Doskonałym źródłem informacji mogą być fora internetowe albo strony www gromadzące oceny konkretnych pośrednictw. Niezłym pomysłem może być również poproszenie o pomoc swoich znajomych – możliwe, że któryś z nich zarabiał już kiedyś w Niemczech i zna jakiegoś godnego uwagi pośrednika.

Zachowując opisane wyżej środki ostrożności, można znaleźć taką legalną agencję zatrudnienia, która pozwoli na zawarcie owocnej współpracy.